جذب شادی و قانون جذب – چگونه شادی را به زندگی خود بیاوریم

جذب شادی

قانون جذب و جذب شادی :

 آنچه در زندگی برای ما اتفاق می‌افتد تعیین کننده ی شادی ما نیست بلکه نوع واکنش ها به آن اتفاق نقش تعین‌ کننده‌ای دارد. مثلاً یک نفر که کارش را از دست می دهد امکان دارد هم خوشحال شود هم ناراحت. این بستگی به نگرش او دارد که نسبت به این اتفاق چه واکنشی نشان دهد.

 

این مطلب جذاب را از دست ندهید:  چگونه ارتعاش پول بفرستیم

 

یک شخص ممکن است  که وقتی از کار بیکار می‌شود آنقدر ناراحت شود که دست به خودکشی بزند و نفر دیگر شاید اینطور فکر کند که این اتفاق چندان بد نبوده و به احتمال زیاد کاری بهتر و پردرآمد تر از کار قبلی گیرش بیاید و با فرصت ها و موقعیت های بهتری روبرو شود. از آنجایی که انسان افکار و اندیشه‌های خود را برمی گزیند تعیین کننده میزان شادی های خویش است.

 برای اینکه شاد باشیم باید بر افکار شاد تمرکز کنیم:

 برای شاد بودن باید بر افکار شاد تمرکز کنیم ، اغلب  بالعکس عمل می‌کنیم.  اغلب  تعریف و تمجید ها را نادیده می‌گیریم و حرف‌های ناخوشایند را مدت‌ها در ذهن نگه میداریم.

 

ورود به دوره نخبگان جذب

 

اگر اجازه دهید که حرف‌های ناخوشایند ذهن شما را درگیر کند تنها کسی که آسیب می‌بیند خود شما هستید. اغلب ناراحتی هایی که ما از دیگران داریم و مدام به ان فکر می‌کنیم باعث می‌شود که ما روز به روز حساس تر شویم و با این افکار خود را مریض کنیم در صورتی که طرف مقابل احتمال دارد حتی نفهمد که شما از حرف او ناراحت شده اید .

 

این مطلب جذاب را از دست ندهید:  جذب سلامتی با قانون جذب - چگونه به سلامت جسمی برسم ؟

 

اما شما مدت‌ها کینه به دل می گیرید و پس از چند وقت این کینه ها تبدیل به یک بیماری روحی وجسمی می‌شود. در حالی که می توانستیم راحت از کنار آن بگذریم. و به آن توجه نکنیم و از ته دل آن رفتار ناپسند آن شخص را بخشیده و فراموش کنیم.

گاه شاد بودن می تواند کاری بس دشوار باشد. لازمه ی شاد زیستن  جستجوی زیبایی‌ها و خوبی‌هاست .یکی  زیبایی منظره ای را می بیند و دیگری کثیفی پنجره را. این شما هستید که انتخاب می‌کنید چه چیزی را ببینید و به چه چیزی بیاندیشید.

 علت غمگین بودن  چیست:

 غمگینی یک فرد به خاطر این است که زندگی بر طبق میل او نبوده و در نتیجه غمگین می شود. ما نباید خوشحالی خود را به عوامل دیگر گره بزنیم مثلاً می گوییم تا وقتی که پولدارنشوم خوشحال نخواهم بود.

 

جذب شادی

 

در حالی که هستند اشخاصی که پول دارند ولی در عین حال افسرده و غمگین هستند و هستند افرادی که پول زیادی ندارند ولی خوشحالند.

ما باید خوشحالی خود را به آینده موکول نکنیم از زمان‌حال لذت ببریم شاید فردایی که فکر ما را به خود درگیر کرده در کار نباشد. فکر کنید که اگر کسی به شما می‌گفت که تا یک هفته دیگر زنده هستید چه

 

ورود به دوره نخبگان جذب

 

کارهایی انجام می دادید ؟ آیا به فکر انتقام از کسانی بودید که شما را آزرده اند و تمام فکر خود را درگیر کینه و نفرت می کردید ؟ یا تلاش می‌کردیم تا آن یک هفته را به بهترین نحو زندگی کنید و شاد باشید و به سفر بروید و از آن مدت محدود لذت ببرید ؟

 

این مطلب جذاب را از دست ندهید:  چرا قانون جذب و کائنات برای من کار نمی کند

 

پس همیشه اینگونه زندگی کنید که فردا ممکن است هیچ وقت نرسد. همه ما در زندگی مشکلاتی داریم اما نباید به انتظار بنشینیم که مشکلاتمان حل شوند و بعد شاد زندگی کنیم چون مشکلات هیچ وقت پایانی ندارد همه ما انسان هستیم و امکان خطا مثل بقیه افراد در ما وجود دارد و هیچ انسانی بی عیب و نقص نیست.

پس این دنیا را زیاد جدی نگیریم و به مشکلات بخندیم تا روزگار بر ما سخت نگیرد. بیایید مانند کودکان بدون علت و به دوراز هر نگرانی از آینده به دنیا بخندیم و شاد زندگی کنیم.

 زمانی که شاد هستیم جذب شادی اتفاق می افتد:

 زمانی که شاد هستیم دنیا هم با ما مهربان تر رفتار خواهد کرد.  زمانی که شاد هستید دیگران هم به نظر شما خوب می آیند و آنها را دوست دارید چون با دید خوبی به آنها نگاه می کنید و بالعکس زمانی که ناراحت هستید  نسبت به دیگران هم دل خوشی نداریم و از آنها بیزاریم.

در حالی که در هر دو حالت اشخاص تغییری نکردند ولی این دید شما است که نسبت به آنها تغییر کرده . پس زمانی که ناراحت هستیم تصویر دیگران هم در نظر ما بد جلوه می‌کند و زمانی که خوشحالیم خوب.

 

این مطلب جذاب را از دست ندهید:  قانون جذب چیست ؟ چگونه با قانون جذب به خواسته های خود برسیم ؟

 

و این از خاصیت قانون جذب است. افکار بد فکر های بد و رفتارهای بد دیگران را جذب میکند. و افکار خوب فکر های خوب و رفتارهای خوب دیگران را. پس دید ما نسبت به دنیا تعیین کننده رفتار دیگران است.

جذب شادی با شاد بودن اتفاق می افتد

زمانی که شاد هستیم دیگران هم از مصاحبت با ما احساس رضایت و خرسندی خواهند کرد و زمانی که  افسرده ایم کسی دوست ندارد با ما هم‌کلام شود این ذات انسان است که خوبی ها را می پسندد و حتی اگر خودش بد باشد.

مثلاً شخصی که بد دهن است دوست ندارد کسی به او بد دهنی کند یا کسی که بد اخلاق است دوست ندارد کسی با او بد اخلاقی  کند در حالی که خودش دارای اخلاق بدی است. پس انسان ذاتاً زیبایی ها و خوبی ها را دوست دارد.

 

این مطلب جذاب را از دست ندهید:  دانلود کتاب جادوی کار پاره وقت اثر جیم ران

 

  با ناراحتی ما چیزی در دنیا عوض نمی شود یا نمی توانیم چیزی را عوض کنیم دنیا مسیر خودش را می‌رود و به حالش فرقی ندارد که تو شاد هستی یا غمگین. شادترین افراد ، مشکلات و سختی‌ها را به منزله تجارب و با ارزش یادگیری قلمداد می‌کنند و می‌دانند که این آزمایش های سخت از آن‌ها انسان‌هایی آبدیده خواهد ساخت.

 

ورود به دوره نخبگان جذب

 

شاید بهترین راه برای احساس بهتر داشتن انجام کاری برای دیگران باشد. از همان لحظه که شروع به شاد کردن دیگران می کنید برای  مثال گل برای شان می فرستید یا قسمتی از وقت خود را با آنها سپری می کنید درست همان لحظه احساس بهتری خواهید داشت.

 

امتیاز شما به بهبود مطالب کمک می کند

 

پکیج آموزشی طراحی سایت بدون کد نویسی

‫5 نظر ارسال شده در “جذب شادی و قانون جذب – چگونه شادی را به زندگی خود بیاوریم

  1. آرش :

    سلام ممنون از مطلب خوبتون یه سوال داشتم من تو زندگیم همه چیز دارم ماشین خوب ،خونه خوب ودرآمدبالا ولی بیشترمواقع افسردم وحال روحی خوبی ندارم دلم میخواداین عادتمو ترک کنم ولی نمیدونم چه جوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *