فایل functions.php در وردپرس را چگونه پیدا کنم؟|فایل functions.php در کجا قرار دارد؟

فایل functions.php در وردپرس

فایل functions

در این آموزش با بررسی فایل functions.php در وردپرس در خدمت شما عزیزان هستیم.شاید شما دوست عزیزی که در حال یادگیری وردپرس هستی بارها اسم این فایل را شنیده باشی ولی در موردش اطلاعات کمی داری.بسیار خوب در این آموزش همه چی رو در مورد فایل functions.php در وردپرس بهتون میگم.

فایل functions.php چیست؟

فایل functions.php در وردپرس رو با نام فایل توابع هم می شناسن. این فایل یکی از فایل های قالب وردپرس است که همه توابع در آن قرار گرفته است. شما در این فایل می توانید توابع را ببینید و توابع مورد نظر خود را درون آن وارد کنید. این فایل نقش زیادی را در وردپرس ایفا می کنه.قابلیت ساپورت یا پشتیبانی از متعلقات قالب وردپرس و این که همه فایل ها و دایرکتوری های که ایجاد می کنیم از این فایل فراخونی می شوند.فایل functions.php اولین قدم برای حرفه‌ای شدن در وردپرس است.

مثلا ما می خوایم در پوسته خودمون یک فهرست به نام منو اصلی ایجاد کنیم.به فایل functions می رویم و خیلی ساده تابع زیر رو بهش اضافه میکنیم:

البته شما میتونید به جای «منوی اصلی» و «header-menu» کلمه‌ی مورد نظر خودتون رو بنویسید.

سپس در پیشخوان وارد قسمت ویرایش > فهرست‌ها شوید و بر روی گزینه «فهرستی تازه بسازید» کلیک کنید.و به راحتی یک فهرست جدید رو میتومید اضافه کنید.برخی از چیزهایی که می توانید با functions.php انجام دهید عبارتند از:استفاده از وردپرس و فیلترها، همچنین شما می تونید ریز عکسهای پست، قالب های پست و منو های ناوبری رو فعال کنید.

مسیر فایل functions.php در وردپرس

به دو روش می تونید به فایل functions دسترسی پیدا کنید:

راه اول:از طریق پیشخوان وردپرس.البته از این راه زمانی میتونید استفاده کنید که قالب خودتون رو بر روی وردپرس نصب کرده باشید. وارد پیشخوان وردپرس می شویم و از منو نمایش بر روی بخش ویرایشگر پوسته کلیک میکنیم.و سپس از سمت چپ بر روی گزینه توابع پوسته کلیک می کنیم.مانند تصویر زیر:

فایل functions.php در وردپرس

راه دوم:از طریق کنترل پنل هاست.در اینجا ما دایرکت ادمین رو انتخاب کردیم.اما سی پنل هم تفاوتی نداره.وارد دایرکت ادمین خودتون بشید و مسیر زیر رو انتخاب کنید:

File Manager> public_html>wp-content> themes>name ghalebe shoma>functions.php

تصاویر زیر رو هم ببینید:

فایل functions.php در وردپرس

این مطلب جذاب را از دست ندهید:  بهترین افزونه ستاره وردپرس|آموزش ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل

فایل functions.php در وردپرس

همان طور که گفتیم شما می توانید در این فایل توابع خود را هم قرار دهید پس مسلما به یک ویرایشگر متن نیاز دارید. شما برای این منظور می توانید از تکست ادیتور یا همان ویرایشگر متن ++notepad استفاده کنید.ساختار فایل functions  خیلی راحت است فقط باید ابتدای آن از <?php استفاده کنید و در انتها از ?> استفاده کنید.مانند شکل زیر:

موفق باشید

امتیاز شما به بهبود مطالب کمک می کند

پکیج آموزشی طراحی سایت بدون کد نویسی