افزایش ترافیک وب سایت

افزایش ترافیک وب سایت

در این مقاله به ذکر نکاتی برای افزایش ترافیک وب سایت می پردازیم.

ترافیک وب سایت چیست؟

ترافیک وب سایت به میزان بازدید که در طول روز از وب سایت شما توسط کاربران صورت می گیرد نسبت به میزان نرخ تبدیل یا بانس ریت گفته می شود. احتمالا شما هم می دانید که برای ایجاد ترافیک در وب سایتتان می توانید با پرداخت هزینه به این مهم دست پیدا کنید. اما واقعیت این است که اگر شما به روش های طبیعی این کار را انجام دهید, و گوگل شما را در صفحات خود بالا نگه دارد انگیزه کاربران برای خرید از شما بیشتر خواهد بود.

 پس ترافیکی برای شما سودآور خواهد بود که با روش های طبیعی به آن رسیده باشید. و این قضیه ماندگاری بیشتری دارد. بنابراین دانستن نحوه ایجاد ترافیک سودآور از اهمیت بالایی برخوردار است.

اگر شما صاحب یک سایت وردپرسی هستید و تمام مراحل ساخت و زیباسازی سایت خود را به درستی انجام داده اید .حالا تنها چیزی که در این مرحله بسیار مهم است جذب ترافیک سایت است.شما برای اینکه بتوانید به فروش بیشتری برسید لاجرم باید وبسایتتان را پر ترافیک کنید.بنابر این دانستن نکاتی در این مورد بسیار واجب است.البته این را بدانید که رقیبان شما هم بیکار نمی شینند.آنها هم دقیقا به چیزهایی که شما فکر می کنید می اندیشند.بنابر این کسی می تواند به رتبه های بالا دست پیدا کند که باهوش تر عمل کند.

شما به عنوان یک وبمستر وظیفه دارید که دامنه اطلاعات فنی خود را افزایش دهید.تمام وبمسترانی که در مدت چند سال توانسته اند به رتبه های بالای موتور جستجو دست یابند,قطعا از صفر شروع کرده اند.اما از آنجایی که هر روز زمانی را به یادگیری و آموزش اختصاص داده اند در طول زمان توانسته اند کسب و کار خود را رونق بخشند.پس زمانی را برای مطالعه این مطلب اختصاص دهید و شک نداشته باشید بر اندوخته های شما افزوده می شود.

افزایش ترافیک وب سایت

 چگونه ترافیک وب سایت خود را افزایش دهم

 برای اینکه شما ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید در ادامه مقاله به راه هایی اشاره کرده ایم. بنابراین شما به انجام این راهکارها می توانید, ترافیک طبیعی وب سایت خود را بالا ببرید. اما قبل از آن شما باید بدانید که نتایج حاصل از فعالیت‌های خود را به درستی ردگیری و آنالیز میکنید.

 شما میتوانید بدون آنالیز کارهایی را که برای جلب ترافیک انجام داده اید, این موارد را انجام دهید. اما قطعا اگر شما بتوانید نتایج این کارها را هم ببینید مسلماً می‌توانید ترافیک بیشتری را به سایت خود اضافه کنید. برای ردگیری تمام فرایندهای بازاریابی انجام شده در سایت شما به سه ابزار نیاز دارید:

  • Google Analytics
  • Google Search Console
  • AMP Analytics

AMP مخفف Accelerated Mobile Pages Project است. AMP یک پلتفرم طراحی سایت برای گوشی‌های هوشمند است که با کاهش حجم صفحات سایت به افزایش سرعت بارگذاری صفحات برای موبایل کمک می‌کند و از آنجا که این پلتفرم کدهای صفحات را تغییر می‌دهد، نمی‌توان با ابزارهای معمول آنالیز سایت آن را آنالیز کرد و نیاز به ابزاری اختصاصی برای آنالیز دارد.

user و Session

یوزر به کاربری گفته می شود که به وبسایت شما وارد می شود. اما اگر این کاربر وارد وبسایت شما شود و پس از خواندن یک مقاله مرورگر را ترک گفته و از وب سایت شما خارج شود, و سپس مجدداً پس از باز کردن مرورگر به وب سایت شما وارد شود در این جا اصطلاحاً می گویم که یک سشن ایجاد شده. بنابراین سشن عبارت است از تعداد دفعاتی که کاربران وارد یک صفحه می شوند به علاوه مدت زمانی که کاربران در سایت می مانند و فعالیتهایی که در سایت انجام می دهند. این نمونه‌ای از فعالیت هایی است که شما می توانید با ردگیری و آن ها به رفتار کاربران  در سایت خود دست یابید.

 همچنین سرچ کنسول گوگل این امکان را به شما می‌دهد که کلمات کلیدی که بازدید کاربران به آن وابسته بوده را بیابد. همچنین تعداد دفعاتی که سایت شما با یک کلمه کلیدی به خصوص دیده شده است  و بر روی لینک شما کلیک شده است, را به شما نشان می دهد.

پس در اینجا به ذکر مواردی که به سایت شما ترافیک وارد می کند می پردازیم:

تبلیغات پولی

یکی از روش های آشکار برای افزایش ترافیک سایت استفاده از تبلیغات پولی است. شما به‌راحتی می‌توانید با پرداخت هزینه ترافیک زیادی را به سمت سایت خود روانه کنید. اما اگر شما بابت تبلیغات فیسبوکی، تبلیغات گوگلی، تبلیغات در یوتیوب هزینه پرداخت می‌کنید، باید مطمئن شوید که مسیرهای طراحی شده برای خرید کاربران در سایت (در گوگل آنالیتیکس ابزاری به نام Conversion Funnels وجود دارد که به شما امکان می‌دهد که مسیرهایی که کاربران در سایت برای انجام خرید یا رسیدن به اهداف سایت طی می‌کنند را بازرسی و آنالیز نمایید) کاملا اصولی طراحی شده‌اند و این تبلیغات نرخ خرید بالایی را برای شما به ارمغان خواهند آورد. در غیر اینصورت هزینه‌های هنگفت این تبلیغات به دور ریخته شده‌است.

دلیل آنکه از شما خواستیم قبل از هرگونه اقدامی برای افزایش ترافیک سایت ابتدا ابزارهای آنالیز را بر روی سایت خود نصب کنید به همین علت بود. باید مطمئن شد که صفحات فرود (صفحاتی کاربران از لینک‌های تبلیغاتی به آن مراجعه می‌کنند) و مسیرهای منتهی به خرید در سایت به‌درستی کار می‌کنند. به این ترتیب می‌توانیم اطمینان حاصل کنیم که ترافیک جذب شده به سایت به افزایش تعداد خریداران و مشتریان وفادار منجر خواهد شد. بدون انجام این مرحله پول و زمانی که صرف افزایش ترافیک سایت می‌کنیم به هدر رفته‌است.

 بهینه سازی برای موتورهای جستجو

سئو یکی از مهم‌ترین روش های افزایش ترافیک سایت است. اما نباید فراموش کرد که سئو یک روش سریع برای افزایش ترافیک نیست. بنابراین بسیار منطقی است که برای افزایش ترافیک سایت ضمن انجام سئو به تبلیغات پولی نیز در بازه‌های زمانی مشخصی توجه داشته‌باشید. با استفاده همزمان از این دو روش می‌توانید میزان ترافیک قابل توجهی را به وب سایت خود جذب نمایید.

نکته‌ای که باید درباره سئو دوباره یادآوری کنیم این است که سئو ده تا سیزده برابر بیش از تبلیغات پولی به افزایش نرخ تبدیل سایت کمک می‌کند. در ضمن سئو کاملا رایگان است. اگر بخواهید می‌توانید خودتان تمام فعالیت های سئو سایت را بدون پرداخت هزینه انجام دهید.این کار نیازمند دیدن یک دوره آموزشی است.

افزایش ترافیک وب سایت

وبلاگ نویسی مهمان

وبلاگ نویسی مهمان یکی از راه‌های اصولی برای افزایش ترافیک وب سایت است. تا زمانیکه شما یک وبلاگ نویس مهمان در یک سایت هستید. ترافیک سالمی از طریق آن سایت نیز خواهید داشت. اگر بتوانید وبسایت‌ها و وبلاگ‌های مطرح در صنعت و کسب و کار خود را برای درج وبلاگ مهمان راضی کنید، روند افزایش ترافیک سایت بهبود خواهد یافت. البته شاید راضی کردن یک وبلاگ حرفه‌ای برای درج وبلاگ مهمان چندان راحت نباشد. اما قطعا هنگامیکه بتوانید یک وبلاگ مرتبط با محتوای سایت خود را برای وبلاگ نویسی مهمان پیدا کنید، ترافیک دریافتی از آن، ارزش تمام زحماتی که کشیده‌اید را خواهد داشت.سایت میهن بلاگ از سایتهایی است که شما می توانید به عنوان مهمان مقاله نویسی کنید.

ایجاد لیست ایمیل

تجربه ثابت کرده است که بیش از ۷۵% از کاربرانی که سایت شما را مشاهده و بازدید می کنند دیگر به آن باز نخواهند گشت.اما راه حل جلوگیری از این مشکل ایجاد لیست ایمیل است. به همین دلیل است که با ایجاد یک لیست ایمیل میتوانید با کاربرانی که حتی یک بار به سایت شما مراجعه کرده اند در تعامل باشید. باید به فکر ایجاد لیست ایمیل باشید تا به شما دسترسی مستقیم به کاربرانتان را بدهد.

ایجاد لیست ایمیل یکی از تاثیر گذار ترین راه هایی است با استفاده از آن میتوانید کسب و کار خود را بهینه سازی کنید.با آموزش مبحث ایمیل مارکتینگ شما به راحتی می توانید لیست های ایمیل با کیفیت ایجاد کنید.یکی از بهترین افزونه ها برای ایجاد لیست ایمیل وجود دارد افزونه Layered pupop نام دارد

افزایش ترافیک وب سایت

ایجاد محتوای گوگل پسند

شما برای اینکه محتوای گوگل پسند ایجاد کنید نیاز به ابزار هایی دارید.یعنی در حالت عادی شما نمی دانید محتوایی که ایجاد کرده اید,آیا مورد تایید موتور های جستجو هست یا نه.ام با نصب افزونه بسیار قدرتمند yoast seo به راحتی می توانید محتوای خوود را آنالیز کنید و این اطمینان را داشته باشید که به راحتی صفحه شما نسبت به خیلی از رقیبان در رتبه های بالاتر قرار می گیرد.yoast seo به مقالات شما امتیاز می دهد بنابر این شما به راحتی می توانید محتوای خود را تا رساندن به نتیجه دلخواه گوگل ویرایش کنید.

این افزونه بصورت رایگان در مخزن وردپرس قرار دارد.البته برای ارتقاء آن به premium باید مبلغی را هزینه کنید.به عقیده نگارنده نیازی به این کار نیست.رایگان این افزونه هم به راحتی خواسته های شما را برآورده می کند.

 

 

 

 

استفاده مداوم از لینک داخلی

مورد بعدی استفاده از لینک های داخلی است.بعد از اینکه شما محتوای خود را ایجاد نمودید حالا وقت آن است که درون نوشته خود بعضی قسمتها را به صفحات دیگر خود لینک دهید.این کار در صورت تداوم می تواند حجم عظیمی از لینک های داخلی را به گوگل جهت کاوش صفحات سایت شما معرفی کند.و این یکی از فاکتور های بسیار مهم برای ارتقاء رتبه شما محصوب می شود.برای یادگیری لینک دادن به صفحات داخلی این ویدیو را مشاهده کنید.

استفاده از Rich Snippets در وردپرس

در ساختار نوشته ها شما باید به توضیحات متا اهمیت دهید.اولین چیزی که کاربران در صفحات گوگل مشاهده می کنند عنوان نوشته و توضیحات متا است.بنابراین شما با استفاده از Rich Snippets ها اطلاعات مناسبی را به متای محتوای خود اضافه می کنید.بنابراین موتور های جستجو می توانند از این اطلاعات استفاده کنند و سایت شما را در نتایج جستجو متفاوت نمایش دهند و این قابلیت باعث افزایش ترافیک در سایت شما خواهد شد.در این مقاله مفصل راجب ریچ اسنیپت ها صحبت کرده ایم.

افزایش ترافیک وب سایت

بهینه سازی اشتراک گذاری

رسانه اجتماعی می تواند یک منبع ترافیک مهم برای سایت شما باشد. به همین دلیل است که سایت های محبوب اشتراک گذاری محتوایشان را در رسانه های اجتماعی برای کاربران خود به کاری ساده تبدیل نموده اند. افزونه های بسیار زیادی برای اشتراک گذاری محتوا در انواع رسانه های اجتماعی وجود دارد اما نکته منفی در مورد این افزونه ها آن است که ممکن است سرعت سایت شما را کاهش دهند.

افزونه add to any و یا Floating Social Bar می توانند راه حلی برای رفع این مشکل باشند. با استفاده از این افزونه ها می توانید بدون ایجاد مشکل برای سایت خود این قابلیت را فراهم کنید، این افزونه ها یک نوار برای اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی به سایت شما اضافه خواهد کرد.

این مطلب جذاب را از دست ندهید:  سوال امنیتی و آموزش تصویری افزودن آن به پیشخوان وردپرس

استفاده از ابزار های سئو

ابزار های سئو بسیار زیادی وجود دارند که می توانید با استفاده از آنها ترافیک سایت خود را افزایش دهید. ابزار هایی که با استفاده از آنها می توانید به سادگی باعث پیشرفت سایت خود شوید، با استفاده از ابزار هایی مانند Google Keyword Planner ,kw finder و یا Google Advords می توانید کلمات کلیدی پیشنهادی گوگل را مشاهده کنید و از آنها استفاده کنید.برای استفاده از اینابزارها باید ماهیانه مبلغی را پرداخت کنید.اما استفاده از کلمات کلیدی که در طول روز کاربران برای رسیدن به محتوای دلخواه خود جهت مطالعه,سرچ می کنند را در اختیار شما قرار می دهند.و استفاده از این کلمات کلیدی در محتوای خود باعث بالا آمدن صفحات شما در گوگل و در نتیجه افزایش ترافیک می شود.

افزایش ترافیک وب سایت

استفاده از رسانه های اجتماعی

یکی از بهترین مکانهایی که شما می توانید با کاربران خود با استفاده از بخش سوال و جواب در تعامل باشید شبکه های اجتماعی است.بنابراین استفاده از شبکه های اجتماعی باعث افزایش ترافیک سایت شما می شود.البته استفاده از این مورد می تواند وقت زیادی را از شما بگیرد.اما به لطف BufferApp و یا IFTTT شما به راحتی می توانید با استفاده از تنظیمات این نرم افزار ها این کار را بصورت اتوماتیک انجام دهید.

استفاده از تست A/B

همانطور که قبلا گفتم صاحب های سایت ها به اطلاعات برای تصمیم گیری ها نیاز دارند. استفاده از تست A/B به شما کمک میکند که دو نسخه از یک صفحه را در سایت خود قرار دهید و ببینید که کدام توسط کاربران امتیاز بیشتری را دریافت کرده است با استفاده از این قابلیت میتوانید پیشرفت چشمگیری در دریافت ترافیک داشته باشید.

لینکدین

 شما می توانید از شبکه اجتماعی لینکدین برای جذب مخاطب در فعالیت خاصی که دارید استفاده کنید. لینکدین یک شبکه اجتماعی معتبر و پرمخاطب محسوب می شود. با ایجاد یک محتوای مناسب در لینکدین می توانید مخاطبان زیادی را به سایت خود بکشانید. سعی کنید که مقالات آموزشی با ارزش ایجاد کنید. قطعاً این یکی از عوامل بسیار مهم برای جذب ترافیک محسوب می شود.

افزایش ترافیک وب سایت

 محتواهای قدیمی سایت را بروزرسانی کنید

 مقالات شما با گذشت زمان بدون استفاده باقی می مانند. بنابراین شما با به روز رسانی این مقالات می توانید آن ها را دوباره به چرخه مقالات سایت اضافه کرد. قطعاً این کار به بالا بردن رتبه صفحات قدیمی کمک خواهد کرد. بنابراین ترافیکی که از این روش به دست خواهد آمد چشمگیر خواهد بود.

 ایجاد صفحه  مقالات در سایت

 شاید وب سایت شما یک فروشگاه اینترنتی باشد. به نظر می‌رسد برای فروشگاه اینترنتی صفحه مقالات کاربرد چندانی ندارد. اگر این طور است دارید مسیر را اشتباه می روید. سریعاً یک صفحه مقالات به سایت خود اضافه کنید. صفحه مقالات به سایت شما ترافیک می دهد.

دیدگاه گذاری

دیدگاه ها قطب گفتگو در سایت شما هستند. آنها برای شما و کاربرانتان راهی ساده را برای تعامل ایجاد نموده اند. فقط باید دقت داشته باشید که به نظرات تمام کاربران در سایت باید پاسخ دهید. با انجام این کار حتما کاربران در مورد سایت شما اشتیاق فراوان خواهند داشت و انگیزه ای خواهد بود تا به سایت شما بازگردند.

هرچقدر انگیزه و اشتیاق در سایت شما بیشتر باشد کاربران بیشتر در سایت شما وقت خواهند گذراند و استفاده از سایت شما برای آنها تجربه ای شیرین برای آنها خواهد بود و دیگر سایت شما را رها نخواهند کرد. یکی از راه هایی که میتوانید کاربران را در سایت خود مشغول نگه دارید و در آنها اشتیاق ایجاد کنید استفاده از دیدگاه است.

هدف آن است که کاری کنید تا کاربران شما وقت بیشتری را در سایت شما صرف کنند. استفاده از پرسش نامه ها، ویدئو ها، گالری تصاویر، و… میتوانید این کار را به راحتی برای شما انجام دهد و در کاربران انگیزه کافی را ایجاد کند.

ویدئو ها و پادکست ها

تولید محتوا نباید فقط معطوف به نوشته شود.اگر شما در محتوای خود از ویدیو و پادکست استفاده کنید به دلیل آنکه ویدئو ها بسیار بهتر از متون و تصاویر هستند و با استفاده از آنها می توانید سرگرمی بیشتری را به سایت خود اضافه کنید و می توانید محتوای بسیار جذاب تری را با استفاده از ویدئو ها به سایت خود اضافه کنید , قطعا اعتبار دامنه شما نزد گوگل بیشتر می شود.همچنین انتشار ویدیو ها در سایت های تماشا , نماشا و یوتیوب و صد البته اینستاگرام و همچنین پادکست های صوتی در تلگرام موجب رویت شما در این شبکه ها و در نهایت ورود کاربران به وب سایت شما می شود.نتیجه این امر ایجاد ترافیک بالا برای شما خواهد شد.

افزایش ترافیک وب سایت

استفاده از تصاویر با کیفیت

تصاویر از متون بسیار سرگرم کننده تر هستند، استفاده از تصاویر با کیفیت در سایت نه تنها جلوه مناسبی به سایت شما اضافه می کند، بلکه کمک می کند کاربران وقت بیشتری را در سایت شما صرف کنند.برای استفاده از تصاویر عالی میتوانید از وب سایت pixabay و Unsplash می توانید تصاویر فوق العاده ای را برگزینید و در مطالب سایت خود قرار دهید.البته یادتان باشد که تصاویر را پس از ویرایش در سایت خود قرار دهید.ویرایش به این معنا که شما در فوتوشاپ سایز تصویر را عوض کنید و همچنین متنی را به تصویرتان اضافه نمایید.این کار برای جلوگیری از تشخیص کپی بودن توسط گوگل باید انجام گیرد.

سرعت بارگذاری وب سایت

هیچ کس از یک سایت کم سرعت راضی نیست. سایت های پر سرعت را نه تنها کاربران ترجیح میدهند بلکه موتور های جستجو نیز سایت های پر سرعت را ترجیح میدهند و برای آنها امتیاز بیشتری قائل خواهند بود. ممکن است تا کنون دقت کرده باشید که با نصب افزونه های زیاد و آپلود تصاویر سایت شما کم کم کند میشود و سرعت سابق را از دست می دهد در این صورت می توانید وارد سایت Google Page Speed شوید و از توصیه های آن استفاده کنید.

شما میتوانید از افزونه های کش سازی مانند W3 Total Cache ,WP Super Cache و WP Rocket استفاده کنید تا سرعت سایت خود را به صورت چشم گیری افزایش دهید.

افزایش ترافیک وب سایت

رصد رفتار کاربران در وب سایت شما

وبمستران نیاز دارند تا بدانند که کاربران چگونه سایت آنها را مشاهده می کنند.و در سایت بیشتر به دنبال کدام مطالب و صفحه ها می گردند.در مجموع این رفتار کاربران سایت است که می توانید در اصلاح مشکلات سایت خود موفق عمل کنید.بنابراین شما نیاز دارید که اطلاعات کاملی از کاربران اعم از رفتار آنها در وبسایت شما مکان ورود آنها و یا حتی سن و سلیقه های آنها را رصد کنید. این اطلاعات به شما کمک میکنند تا بدانید که چه محتوایی را کاربرانتان بیشتر دوست دارند و از چه محتوایی در دفعات بعد باید استفاده نمایید. با استفاده از نصب Google Analytics میتوانید این اطلاعات را به صورت رایگان بدست آورید.

گواهینامه SSL

بسیاری از سایت ها از SSL استفاده میکنند، مخصوصا از وقتی که گوگل به سایت های دارای این لایه امنیتی امتیاز بیشتری قائل شد. استفاده از این لایه امنیتی یک تحول بزرگ در سایت شما ایجاد خواهد کرد زیرا آدرس سایت شما را از پروتکل http به پروتکل https تغییر خواهد داد. دو راه برای دریافت آن وجود دارد؛ شما می توانید آن را از وب سایتهای هاستینگ مثل هاست ایران یا ایران سرور خریداری کنید و یا یک تاییدیه SSL رایگان دریافت کنید.البته گواهینامه رایگان اعتبار چندان بالایی ندارد.

افزایش ترافیک وب سایت

 اهمیت ویژه به کاربران موبایل

 بنابراین شما زمانی که قصد دارید به وب سایت خود را طراحی کنید, باید به این نکته توجه داشته باشید که سایت شما قابلیت رسپانسیو بودن را داشته باشد. به همین منظور قالبی را که برای وب سایت خود انتخاب می کنید از اهمیت بالایی برخوردار است.

 اما شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که چگونه مطمئن شویم که سایت ما برای کاربران موبایل بهینه بوده و گوگل نیز از این بابت ایرادی به سایت ما وارد نخواهد کرد. برای این کار گوگل نرم‌افزاری را در اختیار شما قرار داده, که با استفاده از آن می توانید از ایرادات سایت خود با خبر شوید.

 ابزار رایگان موبایل فرندلی این مورد را برای شما بررسی می‌کند. به صفحه Mobile-Friendly Test مراجعه کنید و آدرس صفحه اصلی سایت خود و هرصفحه‌ای از سایت خود که می‌خواهید از موبایل پسند بودن سایت خود از نظر کاربران و گوگل مطمئن شوید را وارد کنید. اگر صفحه مورد نظر شما مشکلی نداشته باشد با پیغام سبز رنگ Page is mobile friendly مواجه خواهید شد.

همچنین گوگل گاها در صورت نیاز پیشنهاداتی را برای بهتر کردن سایت شما برای کاربران موبایل و تلفن همراه ارائه خواهد کرد.

بنابراین

به‌طور کلی امروزه استفاده از موبایل به نحو قابل توجهی افزایش پیدا کرده است و منطقی است که سرمایه‌گذاری ویژه‌ای را برای گوشی انجام دهید. به جرأت می‌توان گفت در مورد سایت‌های مربوط به حوزه موبایل تا بیش از ۸۰ درصد آمار سایت را کاربران تلفن همراه تشکیل می‌دهند و این آمار برای سایت‌های دیگر نیز در حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد است. بنابراین در صورتیکه سایت شما از این قابلیت برخوردار نیست سریع برای بهبود این مشکل با برنامه نویس خود مشورت کنید.

موفق باشید

امتیاز شما به بهبود مطالب کمک می کند

 

 

پکیج آموزشی طراحی سایت بدون کد نویسی

‫3 نظر ارسال شده در “افزایش ترافیک وب سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *