معرفی بهترین افزونه نمایش کد درنوشته وردپرس|قرار دادن کد php در پست وردپرس

بهترین افزونه نمایش کد درنوشته وردپرس

افزونه Crayon Syntax Highlighter

هر سایتی را که شما مشاهده میکنید در واقع  ظاهر سایت را می بینید. اما در پس ماجرا قطعاً با استفاده از برنامه نویسی و کدهای مختلف این اتفاق افتاده است. بنابراین اگر شما هرنوع سیستمی را مشاهده می کنید, وجود این سیستم با استفاده از کد نویسی صورت گرفته است. در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین افزونه نمایش کد درنوشته وردپرس بپردازیم. چرا که سایت های وجود دارند که می خواهند به آموزش کدنویسی بپردازند. بنابراین ناگزیرند که در ظاهر سایت خود این کد ها را به کاربران نشان دهند.

انجام این کار نیاز به یک افزونه دارد. بر اساس تجربیاتی که بنده در سایت های مختلف داشته ام افزونه Crayon Syntax Highlighter یکی از بهترین افزونه های موجود در این زمینه هست. این افزونه فارسی سازی شده است  همچنین بیش از ۴۰۰۰۰  نصب فعال داشته است.

بهترین افزونه نمایش کد درنوشته وردپرس

دانلود و نصب

 برای دانلود این افزونه می توانید از مخزن وردپرس و یا بخش افزودن افزونه در پیشخوان وردپرس, آنرا به صورت رایگان تهیه کنید.همچنین در پایان این مطلب هم میتوانید آخرین ورژن افزونه را دانلود کنید.افزونه Crayon Syntax Highlighter یک افزونه حرفه‌ای و کاربردی برای وردپرس است. که توسط آن قادر به نمایش کد و در دسترس قرار دادن آن برای کاربران سایت وردپرسی خود خواهید بود.پس از دانلود و نصب و فعالسازی در بخش ویرایشگر نوشته های شما در ورد پرس نماد <> را مشاهده می کنید .بهترین افزونه نمایش کد درنوشته وردپرس

هنگام نیاز بر روی آن کلیک می کنیم و مانند تصویر زیر کادری باز می شود و شما میتوانید کدهای خود را از محیطهای برنامه نویسی بصورت کپی پیست وارد می کنیم. و در نهایت با فشردن گزینه افزودن کدها در نوشته شما نشان داده می شوند. نکته ای که باید در اینجا متذکر شوم این است که در این صفحه شما فقط کد ها را وارد کنید. و به گزینه های دیگر کار نداشته باشید. این گزینه ها در بخش تنظیمات قبلا تنظیم شده‌اند.

بهترین افزونه نمایش کد درنوشته وردپرس

و نهایتا تصویری مشابه زیر در نوشته شما قابل رویت است:

بهترین افزونه نمایش کد درنوشته وردپرس

بخش تنظیمات

در این قسمت به بخش تنظیمات افزونه می رویم:از آنجایی که افزونه فارسی سازی شده است.  اگر شما  تنظیمات را یک بررسی ساده  انجام دهید متوجه میشوید که دقیقا باید چه کاری را انجام دهید. در قسمت قالب قالب های مختلفی را برای این افزونه در نظر گرفته اند که شما می توانید انتخاب‌های متعددی داشته باشید. بعد از انتخاب قالب همان طوری که در تصویر زیر انتخاب قالب مشاهده می کنید, تصویر انتخاب شده قالب را می توانید ببینید.

بهترین افزونه نمایش کد درنوشته وردپرس

 در تنظیمات بعدی شما می توانید انتخاب های متعددی داشته باشید. با مطالعه قسمت های مختلف از تنظیمات می توانید چک باکس های کنار آنها را تیک بزنید.

بهترین افزونه نمایش کد درنوشته وردپرس

این مطلب جذاب را از دست ندهید:  بهترین افزونه ستاره وردپرس|آموزش ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل

بهترین افزونه نمایش کد درنوشته وردپرس

این مطلب جذاب را از دست ندهید:  تراز متن در وردپرس با افزونه Underline و Justify در ویرایشگر

بهترین افزونه نمایش کد درنوشته وردپرس

 امیدوارم که از آموزش کاربردی بهترین افزونه نمایش کد درنوشته وردپرس نهایت استفاده را برده باشید. در اینجا  می‌توانید افزونه تراز متن در نوشته های وردپرس را مطالعه کنید.

 موفق باشید

دانلود افزونه Crayon Syntax Highlighter از سایت زرین سورس

امتیاز شما به بهبود مطالب کمک می کند

پکیج آموزشی طراحی سایت بدون کد نویسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *