آموزش کسب درآمد از اینترنت بدون سرمایه اولیه

کسب درآمد از اینترنت

در این مقاله قصد داریم به اهمیت کسب درآمد از اینترنت بپردازیم و همچنین آن را با کسب و کارهای آفلاین مقایسه کنیم.

بنده حدود ۱۴ سال در کار فروشندگی و کسب و کارهای آفلاین فعالیت داشته ام و همچنین مدتی است که به کسب و کارهای آنلاین و اینترنتی روی آورده ام.بنابراین از حیث تجربه در هر دو حوزه فعالیت داشته و دارم.بد نیست که ابتدا به یک مقایسه از این دو طیف که این روزها فکر بسیاری از افراد را درگیر خود کرده بپردازم.

چگونه کسب درآمد از اینترنت را شروع کنم؟

ابتدایی ترین موضوعی که شما به آن نیاز دارید انتخاب حوزه فعالیت شماست.شما قصد دارید کالایی را بفروشید یا خدماتی را ارائه دهید.با دانستن این موضوع به فرض مثال شخص A و شخص B هر دو  قصد دارند یک نوع کسب و کار را راه اندازی کنند.بنابراین به سرعت کسب و کار خودشان را ایجاد می کنند.البته در اینجا باید نکته ای رو خدمتتون عرض کنم و اونم اینه که در هردو نوع کسب و کار یعنی آفلاین و آنلاین ,فروش خدمات از فروش کالا مقداری سخت تر است.

فرض را بر این می گیریم که هر دو نفر قصد دارند در کار فروش کالاهای فیزیکی فعالیت کنند. اولین کاری که شخص A برای راه اندازی کسب و کار آفلاین باید انجام دهد اجازه یک مغازه در محله پر تردد و شلوغ است مغازه این شخص زمانی درآمدزایی خواهد داشت  که پاخور مشتری داشته باشد حال هر چقدر محل شلوغ تر باشد احتمال  درآمد بیشتر هم بالاتر می رود.

این مطلب جذاب را از دست ندهید:  شغل های پر درآمد اینترنتی در ایران که افراد زیادی از آنها بی خبرند

 یکی از کارهایی که خود بنده در زمان تجربه راه‌اندازی کسب و کار آفلاین داشتم این بود که از طریق گوگل مپ نمایی از محل هایی را که قصد داشتم مغازه ام را در آنجا دایر کنم بررسی می کردم و از لحاظ تراکم جمعیتی آن منطقه را بررسی می کردم و مثلاً هر چقدر مساحت خانه های آن منطقه کمتر بود را جای مناسب تری برای ایجاد کسب و کارم تشخیص می‌دادم.به علت اینکه از تعداد جمعیت بیشتری برخوردار بود.

به هر شکل شما باید این مسئله را کاملاً مد نظر قرار دهید که مغازه باید در یک مکان شلوغ و پر رفت و آمد قرار گیرد. در این صورت فکر می کنید صاحبان مغازه هایی که در جاهای پر رفت و آمد قرار دارند آیا بیکار نشسته اند ؟ باید عرض کنم که رهن و اجاره چنین مکان هایی سر به فلک کشیده است. و تا آنجایی که راه دارد اجاره ها را بالا برده اند.

 بنابراین شخص A که قصد دارد مغازه خود را در یک مکان پر رفت و آمد دایر کند حداقل مبلغی بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان باید بابت رهن مغازه بپردازد. البته این مبلغ احتمال دارد در استان های مختلف متفاوت باشد. پس این شخص مثلاً با هزینه ۲۰۰ میلیون تومان تا حالا صاحب یک مغازه خالی شده است. اما در اینجا می خواهیم از این منظر یک فروشگاه اینترنتی را بررسی کنیم.

 

کسب درآمد از اینترنت

 

 شخص B قصد دارد همان مغازه را به صورت اینترنتی و آنلاین راه اندازی کند. این شخص تصمیم خود را گرفته است بنابراین یکی از پر رفت و آمد ترین مناطق را برای کار خود بدون هیچگونه هزینه ای انتخاب می کند شاید فکر کنید چطور امکان دارد! حالا به اتفاق با هم این قضیه را بررسی می کنیم.

 گوگل.  بله گوگل کلمه جذابی که میلیون‌ها نفر در اقصی نقاط دنیا در لحظه در حال بازدید از این موتور جستجو هستند. فکر می کنید آمار کاربران ایرانی چند نفر است؟ طبق گزارش رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ارائه داده است در طی یک روز حدود ۹ میلیارد جستجو در موتورهای جستجو گوگل انجام می شود که با توجه به سهم ۳.۱ درصدی ایران از این میزان در حدود ۲۸۰ میلیون جستجو سهم کاربران ایرانی است.

حال فرض کنید که یک کسب و کار اینترنتی را دایر کرده اید و از لحاظ فنی فروشگاه تان را در رتبه‌های بالای گوگل قرار دهید احتمال دیده شدن شما چقدر است؟ قبول داشته باشید یا نه رقمی که به دست می‌آید بی‌نظیر است.

 اما برگردیم سراغ مقایسه کسب و کارهای آنلاین با آفلاین. شخص B فروشگاه خود را در گوگل دایر می کند پس تا اینجای کار طبق آماری که به شما ارائه دادم از لحاظ شلوغی و تردد و همچنین پاخور مشتری فروشگاه آنلاین اصلاً قابل مقایسه با فروشگاه آفلاین نیست. اما از لحاظ سرمایه اولیه برای اجاره مغازه شخص B نیاز دارد یک دامنه را به ثبت برساند و همچنین یک هاست را تهیه کند هزینه ثبت دامنه دات کام با قیمت امروز ۱۳۷ هزار و ۵۰۰ تومان است که شخص B می تواند از ایران سرور  تهیه کند برای به ثبت رساندن دامنه آی آر نیز مبلغ ۶۰۰۰ تومان باید هزینه کند.

 و همچنین برای تهیه هاست پرسرعت و عالی نیز این شخص می تواند ۵۰۰ هزار تومان هزینه کند و سپس این دو یعنی هاست و دامنه را به هم اتصال دهد. بعد از آن cms وردپرس که یکی از بهترین سیستم های مدیریت محتوا است را نصب کند و سپس یک قالب و تمام. با این حساب کل هزینه ای که شخص B باید متقبل شود حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان است.و نیازی به پرداخت اجاره ماهیانه ندارد. این شخص فقط به صورت سالیانه یا ۶ ماه یک بار هاست و دامنه را تمدید می کند.

برای شروع کسب درآمد از اینترنت باید محصولی را ارائه دهید

 اما در این قسمت هر دو شخص A و B پس از دایر کردن فروشگاه های خود نیاز دارند که محصولات خود را در فروشگاه شان قرار دهند اما قبل از آن نیاز به دکوراسیون داخلی دارند. شخص A برای ایجاد یک دکوراسیون داخلی چاره ای ندارد باز هم دست به جیب شود برای ایجاد قفسه بندی و میز فروش و احیانا یخچال و الباقی مسائلی که بنا به شغلی که انتخاب کرده است باید میلیون‌ها تومان دیگر هزینه کند در حالی که شخص B  می تواند با نصب چند افزونه رایگان یک نمای بسیار زیبا و مدرن را به ظاهر فروشگاه خود دهد.

 

این مطلب جذاب را از دست ندهید:  بازاریابی شبکه ای | تفاوت سیستم های شبکه ای کالا و خدمات

 

 پس از آن شخص A برای محصولات خود باید سفارش همه اقلامی که در آن حیطه ای که فعالیت می کند را بدهد. احتمالا شما با کلمه جوری جنس آشنا هستید. برای جور کردن اجناس مغازه خود باز هم باید میلیون‌ها تومان هزینه کند و مشتریانی که به قصد خرید صددرصدی وارد مغازه وی میشوند باید هر جنسی را که درخواست کنند ایشان بتواند درخواست وی را اجابت کند. چون تعداد مشتریان شخص A در طول روز یک عدد ثابت است. اما شخص B نیازی ندارد برای شروع ,اجناس خود را جور کند. فقط نیاز به یک کالا دارد و بیشتر بر اساس یک قانون که در مورد کسب و کارهای اینترنتی رواج دارد یک فروشگاه اینترنتی تازه کار باید از یک کالا شروع کند.

 

کسب درآمد از اینترنت

 

 از آنجایی که تعداد بازدیدکنندگان از فروشگاه شخص B احتمالاً رقم بالایی است بنابراین احتمال فروش هم به همان نسبت بالا می رود. کافی است که شخص B به عنوان فروشنده یک نوع کالای خاص معرفی شود. آن وقت آنقدر فروش بالا می رود که از حد تصور بیشتر است. پس از اینکه فروشگاه اینترنتی این شخص توانست موجودیت پیدا کند.

وی می تواند اجناس دیگری را به فروشگاه خود اضافه کند. مورد دیگری که شخص B می تواند انجام دهد این است که با تولید کنندگان صحبت کند و قرارداد ببندد که اجناس آنان را به فروش برساند قطعا آنها نیز خوشحال خواهد شد بنابراین در این روش شخص B نیازی نیست که حتی یک ریال بابت محصول خود پولی بدهد و فقط به عنوان فروشنده کالاهای دیگران فعالیت می کند. البته روش دیگری هم به نام مشارکت در فروش موجودیت دارد که شما در این مقاله می توانید بیشتر راجع به این قضیه بدانید.

 ساعت کاری در کسب درآمد از اینترنت

 شخص A  بر اساس نوع شغلی که انتخاب کرده است باید از ۷ صبح مغازه خود را باز کند و تا پاسی از شب در آنجا مشغول به کار باشد. چون زمانی میتواند فروش کند که مغازه وی باز باشد. و فروش هم توسط فروشندگان به صورت دستی انجام می شود که البته حقوق فروشندگان را هم باید به هزینه ها اضافه کرد البته اگر فروشنده ای داشته باشد. ناگفته نماند که هزینه حامل های انرژی نیز برای وی به قوت خود باقی است پس شخص A در قبال حضور فیزیکی خود در مغازه می تواند درآمد کسب کند.

 اما شخص B در ۲۴ ساعت شبانه روز ۷ روز هفته قابلیت فروش را دارد. سیستم به صورت کاملا اتوماتیک  پروسه فروش را رقم می زند. شخص B در هر زمانی می تواند کالای خود را به فروش برساند و این یکی از تفاوت‌های شیرین کسب و کارهای اینترنتی با کسب و کارهای آفلاین است. به ازای هر یک روزی که شخص A  مغازه خود را تعطیل کند ,رقم قابل‌ ملاحظه‌ای ضرر می‌کند اما در کسب و کارهای اینترنتی به این شکل نیست و تعطیلی وجود ندارد.

 تبلیغات در کسب و کار اینترنتی و آفلاین

 شخص A برای به اصطلاح جا افتادن مغازه خود باز هم باید دست در جیب مبارک داشته باشد و برای تبلیغات هزینه کند. تبلیغات بنری ,تراکتی و انواع تبلیغات دیگر که باز هم هزینه های سرسام آوری را روی دست شخص A خواهد گذاشت. اما در طرف مقابل شخص B با یک روش ساده ولی حرفه‌ای و با صرف هزینه اندک می‌تواند شروع  به تبلیغات کند هر چند این روش مقداری زمان بر است ولی نمره این روش ۲۰ است. نام این روش سئو(Seo) است.

 شخص B با صرف هزینه نه چندان زیاد می تواند به یک تیم تخصصی سئو این کار را  واگذار کند یا اینکه خود شخصاً اقدام به یادگیری پروسه سئو کند و سپس فروشگاه خود را سئو نماید. و با انجام این کار فروشگاه اینترنتی خود را به رتبه های بالای گوگل رهنمون سازد. در این صورت شانس دیده شدن بیشتری در موتورهای جستجو نیز دارد. البته یک راه دیگر هم وجود دارد که مقداری هزینه بر است. و آن هم سفارش تبلیغات به سایتهای کلیکی است. می توانید در پکیج های مختلف سفارش تبلیغات خود را به سایت هایی مانند مدیا اد دهید.

 

کسب درآمد از اینترنت

 

الماسی گرانبها به نام شبکه های اجتماعی

مورد دیگری که باید به آن اشاره کنم تبلیغات از طریق شبکه های اجتماعی است.هستند افراد زیادی که از طریق اینستاگرام یا تلگرام درآمد های چند ده میلیونی در ماه دارند.در حالی که حتی سایت یا فروشگاه اینترنتی ندارند.تصور کنید که شما یک کانال تلگرام دارید که مثلا ۳۰ هزار نفر دنبال کننده دارد.یا مثلا اینستاگرام شما ۵۰ هزار نفر فالوور دارد.این فقط می تواند یک معنی داشته باشد و آن هم درآمد بی نظیر است.چطور؟خیلی ساده است اگر محصولی داشته باشید,فرقی ندارد مجازی یا فیزیکی. شما فقط کافی است که محصول تان را  به صورت صحیح و کامل به دنبال کنندگانتان در شبکه های اجتماعی معرفی کنید.می دانید چه اتفاقی می افتد؟بله دقیقا!

فروش اتفاق می افتد آن هم به تعداد زیاد.با یک مقدار خلاقیت و آموزش می توانید اتفاقاتی را رقم بزنید که خارج از محدوده تصور شماست. 

یا مثلا اگر شما محصولی ندارید ولی از آنجایی که مقداری خلاقیت دارید و یک کانال ایجاد کرده اید و ویدیو های کوتاه و سرگرم کننده در آن قرار می دهید.و مثلا ۵۰ هزار دنبال کننده دارید.این یعنی یک منبع درآمد برای اشخاصی که دارای محصول یا محصولاتی هستد.حالا چرا دیگران؟فرض را بر این گذاشتیم که شما خودتان محصول ندارید.اما شما می توانید با قرار دادن بنر محصولات دیگران به کسب درآمد بپردازید.نگران مشتری نباشید .اگر شما یک اینچنین کانالی داشته باشید,مشتریان شما خود به خود از راه می رسند.

ملاحضه می کنید که برای تبلیغات کسب و کار اینترنتی تان چه راههایی وجود دارد.شاید از خودتان بپرسید که مثلا این حجم بازدید کننده را باید چگونه جذب کنم,من که اینقدر آشنا ندارم.هستند افرادی که دارند ممبر تلگرام یا فالوور اینستاگرام می فروشند.هزینه زیادی هم ندارد.فقط کافی است که سفارش این کار را بدهید به راحتی این کار امکانپذیر است.البه باید حواستان به کلاهبرداران نیز باشد.چون آنها بازدید کننده فیک به شما می فروشند که عملا به درد کسی نمی خورد.

 

کسب درآمد از اینترنت

 

خواب بیهوده سرمایه

 فرض را بر این می گیریم که شخص A و B هر دو در کار فروش لوازم خانگی و یا لباس هستند. اگر شخص A نتواند محصولات خود را در فصل بهار و تابستان به فروش برساند قطعا این سرمایه باید تا بهار سال آینده بخوابد.  در فصل سرما کسی محصولات فصل گرما را نمی‌خرد. اما این قضیه در فروشگاه اینترنتی بی‌معنی است شما با طرح های تخفیفی می توانید به علت وفور مشتری به راحتی اجناس خود را به فروش برسانید.

نکاتی قابل تامل در مورد کسب و کارهای اینترنتی

 شما اشخاصی را که کسب و کارهای آفلاین دارند و یا حتی کارمند هستند را در اطراف خود زیاد دارید. آیا تا حالا دیدید که این اشخاص یک روز وسط هفته را مثلا به تفریح بروند. این یک امر غیر معقول به نظر می‌رسد البته برای اقشار کارمند و یا کاسبان آفلاین.

به همین دلیل است که آخر هفته ها جای سوزن انداختن نیست و اگر شما قصد رفتن به گوشه ای جهت یک تفریح داخل شهری داشته باشد با انبوه جمعیت و ترافیک روبرو می‌شوید و واقعاً بعد از تفریح خستگی به تن انسان می ماند. این یکی از خصوصیات بارز کسب و کارهای آفلاین است که اشخاص این اراده را ندارند که کسب و کار خود را تعطیل کنند و مثلا بخواهند یک مسافرت یک روزه بروند.

 سرعت رشد کسب و کارهای اینترنتی

 با یک مثال می خواهم این قضیه را بررسی کنم. می خواهم برگردم به حدود ۱۰ سال قبل جایی که شما با یک گوشی حتی از نوع حرفه ای اندروید به سختی می توانستید یک سایت اینترنتی را بررسی کنید. سایت ها اکثرا قابلیت دیدن با دکستاپ را داشتند و هنوز برای گوشی بهینه نشده بودند. اما امروز را نسبت به آن زمان خودتان مقایسه کنید یا مثلاً چند سال قبل تعداد فروشگاه های اینترنتی را از نظر آماری با امروز مقایسه کنید. یکی از معروف ترین فروشگاه های اینترنتی دیجی کالا است.

 

این مطلب جذاب را از دست ندهید:  9 روش برای افزایش وفاداری مشتری

 

 ذهنیت مردم در چند سال گذشته نسبت به امروز به این فروشگاه را خودتان بررسی کنید. می خواهم به این نتیجه برسم که کسب و کارهای اینترنتی به سرعت نور در حال پیشرفت است و اگر اقراق نکرده باشم باید بگویم که کسب و کارهای آنلاین در حال قورت دادن کسب و کار های آفلاین هستند. بنابراین اگر شما امروز اقدام به راه اندازی کسب و کار اینترنتی نکنید شرایط برای شما طوری رقم می‌خورد که در آینده مجبور می شوید این کار را انجام دهید.

نقطه ضعف کسب و کارهای اینترنتی

یکی از بزرگترین. ضعف های کسب و کارهای اینترنتی این است که اشخاصی که وارد این کسب و کار می‌شوند رویایی فکر می کنند. و از همان ابتدا به دنبال این قضیه هستند که ره صدساله را یک شبه بپیمایند. و این یک ذهنیت مرگبار است. پیشنهاد من به دوستانی که قصد دارند وارد کسب و کارهای اینترنتی  شوند این است که به هیچ عنوان رویایی فکر نکنند. یادتان باشد که این یک پروسه زمان‌بر است. اما صد در صد پربازده.

 بنابراین با این ذهنیت وارد این کار شوید که در ابتدا یک فروشگاه اینترنتی را دایر کنید. و سپس اقدام به تولید محتوا کنید و به فکر این قضیه باشید که در موتور های جستجو دارای اعتبار شوید. و پله پله به اولین فروش تان نزدیک  شوید. و سپس با خوش قولی با مشتریان و درستکاری در یک پروسه زمانی خاص به فروش بهتر برسید. اگر این ذهنیت را داشته باشید مطمئن باشید که در این کار موفق می شوید.

در این مقاله چند مورد از کسب و کار های  اینترنتی را مطالعه کنید

برای شما آرزوی موفقیت دارم

 

امتیاز شما به بهبود مطالب کمک می کند

 

 

پکیج آموزشی طراحی سایت بدون کد نویسی

‫1 نظر ارسال شده در “آموزش کسب درآمد از اینترنت بدون سرمایه اولیه

  1. مجتبی :

    چقدر خوب تشریح کردید.واقعا همه کسب و کارها به سرعت دارن به سمت اینترنت میرن و اگه کسی به فکر کسب و کار اینترنتی نباشه بزودی پشیمون میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *