دلایل پنهان افسردگی | درمان افسردگی با چند روش ساده

دلایل پنهان افسردگی | درمان افسردگی با چند روش ساده

مقابله  با دلایل پنهان افسردگی

 همه ی ما لحظاتی را تجربه کرده ایم که بسیار سخت بوده است ،  تنها مانده ایم و توانایی پرداخت بدهی هایمان را نداشته ایم وکسب کاری نداشته ایم یا عزیزی را از دست داده ایم در این مواقع حتی فکر نمی کردیم که بتوانیم چند روز زنده بمانیم و دوام بیاوریم اما به هر صورتی که بود دوام  آوردیم. مواقعی پیش می آید که بسیار ناراحت و غمگینیم و دنیا را تیره و تار می بینیم.در این مقاله به دلایل پنهان افسردگی می پردازیم.

به آینده بسیار بدبین هستیم و از اینکه مردم با مشکلات شان کنار می آیند تعجب می کنیم. نگرانی چند سال آینده را با خود به دوش می کشیم و حال را نادیده می‌گیریم و به زمین و زمان گیر می دهیم این در حالی است که به نعمت های دیگری که خداوند به ما داده پشت کرده و  به خاطر مشکلی که قابل حل است  دائماً می نالیم.

آن قدر به آن  مشکل فکر می‌کنیم که ما را به مرز جنون می برد ولی هیچ وقت به این فکر نکرده ایم که اگر یک مشکل مالی برای من پیش آمده در عوض دست‌ها و پاهای سالمی دارم  ، چشم و گوش سالمی دارم. ما اغلب مسائل را بیش از اندازه بزرگ می کنیم و زندگی را به کام خود  تلخ می کنیم گویی که به آخر دنیا رسیده ایم.

 

دلایل پنهان افسردگی | درمان افسردگی با چند روش ساده

 

این مشکلات نیستند که بزرگ اند بلکه این ما هستیم که آنها را بیش از اندازه بزرگ می کنیم شاید مشکلی که برای ما پیش می آید یک نفر دیگر با آن مشکل راحت کنار بیاید. بیشتر افراد موفق سخت ترین مشکلات را به دید یک تجربه  می بینند و این مشکلات از آنها انسان های سرسختی به وجود می‌آورد که به راحتی قابل شکست نیستند و این مشکلات آنها را آبدیده می کند.

 افکار آشفته و منفی یکی از دلایل پنهان افسردگی

 افکار آشفته و منفی علت همه بدبختی ها از جمله بیماری ، فقر و غصه و افسردگی است. با تفکرات منفی خودتان را از رسیدن به چیزهایی که حق شماست محروم می کنید. هیچ وقت نمی توانید چیزی را که میخواهید به چنگ بیاورید مگر اینکه آن را باور کنید وقتی باورش کردید ، آن را به سوی خود می خوانید. افکار آشفته و منفی باور شما را ضعیف میکند و در نتیجه منزوی و گوشه گیر می شوید.

 

دلایل پنهان افسردگی | درمان افسردگی با چند روش ساده

 

این مطلب جذاب را از دست ندهید:  چگونه ارتعاش پول بفرستیم

 

با تفکر مثبت بدنی شاداب تر و سالم تر خواهید داشت. تفکرات منفی و استرس باعث فرسودگی شدید بدن و عملکرد بد مغز و افسردگی میشود. پس بهتر است که افکار مثبت داشته باشید و شاد باشید ، شادی یکی از احساس هایی است که با آن بودن را حس می کنیم. وقتی که شاد هستیم افکار بد سراغ ما نمی آید ، طبق قانون جذب  هر فکری فکر مشابه خود را جذب می کند.

 نقش افکار مثبت و منفی در به وجود آمدن افسردگی

 اگر یک فکر مثبت داشته باشید زنجیره ای از افکار و احساسات خوب در شما ایجاد می شود اگر یک فکر منفی داشته باشید زنجیره‌ای از احساسات و افکار بد شما را احاطه کرده حال شما را بد می کند اگر این کار را مدام انجام دهید نسبت به دنیا ناامید خواهید شد و ناامیدی یکی از نشانه های افسردگی است.

 

دلایل پنهان افسردگی | درمان افسردگی با چند روش ساده

 

  پس همه چیز با یک فکر شروع می شود ، پس خود انتخاب کنید که  یک فکر سازنده و مثبت داشته باشید  که در نتیجه زندگی بهتر و احساس بهتری نسبت به خود و اطرافیان خواهید داشت یا یک فکر منفی و مخرب که باعث شکست و قطع امید و افسردگی و بدبین شدن شما به اطرافیانتان خواهد شد.

این مطلب جذاب را از دست ندهید:  نقش باور در زندگی انسان چیست؟|باورها چگونه شکل می گیرند

افکار زندگی ما را می سازند ، ریشه ی تمام مشکلات و موفقیت ها  در افکار ما وجود دارد. اگر به جای تمرکز روی مشکلات به عشق و دوستی فکر کنید ، آن وقت مشکلات دود می‌شود و به هوا می‌رود. ما به همان چیزی تبدیل می‌شویم که به آن فکرمی کنیم. دفعه ی بعد  که احساس یأس به سراغتان آمد ، از خود بپرسید:((آیا هوای کافی برای تنفس دارم ؟ آیا غذای کافی برای امروز دارم ؟))

  راه های جلوگیری از دلایل پنهان افسردگی

 هر وقت نشانه ای از آنچه که نمی خواهید دیدید ، بدانید که  معنی آن این است که باید طرز فکرتان را عوض کنید و پیام تازه به دنیا بفرستید. با پراکنده کردن حس عشق و سعادت اطرافتان را پر از حوادث خوب می کنید.

یاد بگیرید که همیشه آرامش خود را حفظ کنید و به چیزهایی که می‌خواهید فکر کنید. با این کار انرژی خود را در جهت برآورده شدن آرزوهای تان پیش می برید و در پیشبرد اهداف تان خیلی قوی عمل می کنید.

این مطلب جذاب را از دست ندهید:  احساس خوب کلید ارتباط با رویاها

تمرکز ذهن خود را متوجه افکار و تصاویر ذهنی که نمی خواهید به واقعیت تبدیل شوند نکنید. پس هیچ چیز در این دنیا اتفاقی یا ازسر شانس نیست ، تمام اتفاقات این دنیا ریشه در افکار و احساس ما دارد. این افکار ما هستند که می‌توانند ما را به قعر بدبختی یا اوج لذت و خوشبختی ببرند. قدرت افکار واقعا شگفت انگیز است. همیشه به خاطر داشته باشید که هر فکر ناخوشایندی مثل سم ذره ذره در بدن نفوذ می کند(پرنتیس مالفورد)

تاثیر افکار و تجسم بر افسردگی

برای  یک لحظه (۱۰ ثانیه)  فکر کنید که دارید لیموترش می خورید ببینید که چطور دهانتان بزاق ترشح می کند.

 

دلایل پنهان افسردگی | درمان افسردگی با چند روش ساده

 

این مثال را به این خاطر زدم که بگویم چطور با ۱۰ ثانیه فکر کردن به لیمو ترش بدن ما اینقدر واکنش نشان می دهد آن وقت مقایسه کنید که وقتی شما ده دقیقه ، ۱۰ ساعت ، ده روز ، یا ۱۰ سال به

این مطلب جذاب را از دست ندهید:  دانلود کتاب راز || با فرمت PDF

اتفاقات و مسائل منفی تمرکز می کنید یا ساعت ها عصبانی هستید یا استرس و اضطراب یا کینه در ذهنتان دارید چه تاثیرات ویرانگری روی سیستم جسمی و روحی شما می گذارد و بر عکسش هم همینطور که شما اگر ۱۰ ثانیه یا۱۰ دقیقه ،  ۱۰ روز ، ۱۰ سال  به مسایل مثبت و خوب فکر کنید جسم و روح شما واکنش‌های مثبتی نشان می دهد و سرشار از انرژی می شوید.

تعریف علمی افسردگی را در اینجا مطالعه کنید.

 

امتیاز شما به بهبود مطالب کمک می کند

 

پکیج آموزشی طراحی سایت بدون کد نویسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − ده =