افزونه مدیریت فیلدهای پرداخت در ووکامرس _ woocommerce checkout manager

افزونه مدیریت فیلدهای پرداخت در ووکامرس

هنگامی که شما برای ساخت فروشگاه اینترنتی بر روی وردپرس پلاگینی به نام wooCommerce را نصب می کنید قاعدتا فروشگاه اینترنتی شما آماده می شود.اما جهت زیباتر کردن و در مجموع فراهم نمودن یک تجربه خرید عالی برای کاربران شما نیازمند نصب افزونه هایی هستید که هر کدام جهت ساده تر کردن پروسه خرید برای کاربران نیاز است.بعد از اینکه شما پلاگین ووکامرس را نصب می کنید,اگر به صفحه checkout بروید تعداد زیادی فیلد را می بینید که جهت خرید,کاربران باید آنها را تکمیل کنند که مجوز رفتن به صفحه بعد را پیدا کنند.اما با یک بررسی ساده متوجه می شوید که بسیاری از این فیلد ها اضافه هستند.به همین منظور برای ویرایش این فیلدها یک پلاگین بی نظیر در مخزن وردپرس قرار گرفته که میتواند به سادگی این مشکل را برطرف نماید.افزونه مدیریت فیلدهای پرداخت در ووکامرس یا woocommerce checkout manager این کار را برای ما ساده می کند.

نصب افزونه woocommerce checkout manager

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان WooCommerce Checkout Manager در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از۶۰۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴ را از آن خود نماید که با استفاده از آن قادر به مدیریت فیلدهای ووکامرس خواهید بود. برای استفاده از این افزونه اینجا را کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزتن وردپرس هدایت شوید و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه در سایت وردپرسی خودتان کنید.

افزونه مدیریت فیلدهای پرداخت در ووکامرس

Allow Customers to Upload Files:  اگر قصد دارید برای کاربران امکان آپلود فایل  در صفحه تسویه حساب ووکامرس فراهم باشد تیک این گزینه را نزنید. زیرا شما با این گزینه  می‌توانید فیلدی را ایجاد کنید که کاربر بتواند فایل خود را آپلود کند.

Upload Title: در این فیلد عنوان دلخواه برای فیلد ارسال فایل در ووکامرس را وارد کنید.

Notification E-mail: در این فیلد آدرس ایمیلی که شما قصد دارید با ارسال فایل به کاربر اطلاع رسانی صورت بگیرد را وارد کنید. ایمیل به صورت پیش فرض بر روی همان ایمیلی که هنگام نصب وردپرس وارد کردید قرار می گیرد.

Products: با استفاده از این فیلد میتوانید امکان ارسال فایل در صفحه تصویه حساب را برای محصولات خاص یا دسته‌بندی‌های خاص مجاز یا غیر مجاز کنید. برای دسترسی دادن باید  آی دی محصولات یا نامک دسته‌بندی محصول وردپرس را در بخش Allow و برای غیر مجاز کردن هم در بخش Deny وارد کنید.

Categories:  در این قسمت هم دقیقاً مانند گزینه قبل(product) همان تنظیمات را می توانید انجام دهید.

General Alerts: nv این قسمت هم میتوانید پیغام دلخواه برای ارسال موفقیت آمیز بودن فایل را وارد کنید و در بخش Deletion confirmation هم متن دلخواه برای حذف فایل را وارد کنید.

Restrictions: با استفاده از این بخش میتوانید انواع پسوندهای مجاز در وردپرس برای آپلود توسط کاربر در صفحه پرداخت را وارد کنید و سپس از بخش Number Of Files to Upload حداکثر تعداد فایلی که کاربران قادر به ارسال آن هستند را وارد کنید. و سرانجام از بخش Allow Upload for Order Status هم عنوان دلخواه برای ارسال موفقیت آمیز بودن مرحله اپلود را وارد کنید.

این مطلب جذاب را از دست ندهید:  نام دامنه و 7 قانون طلایی برای انتخاب آن

افزونه مدیریت فیلدهای پرداخت در ووکامرس

Disable Billing Address fields for certain products: با استفاده از این بخش میتوانید آی‌دی محصولاتی که قصد دارید تا فیلد آدرس پرداخت در آنها را غیرفعال کنید را وارد کنید تا فیلد آدرس از کاربران مخفی بماند.

افزونه مدیریت فیلدهای پرداخت در ووکامرس

همچنین با استفاده از این تب میتوانید اطلاعاتی به صورت نوتیفیکیشن قبل و بعد از پرداخت و تسویه حساب به مشتری اعلام کنید.

افزونه مدیریت فیلدهای پرداخت در ووکامرس

با استفاده از تب Switches میتوانید برخی قسمت‌هایی که در صفحه پرداخت وجود دارد را انتخاب کنید تا خود مشتری بتواند با انتخاب آنها به مرحله بعدی هدایت شود. به عنوان نمونه میشه به مخفی کردن اکانت ندارید/ عضو شوید در مرحله تسویه حساب که مشتری وارد سایت نشده را اقدام کنید.

افزونه مدیریت فیلدهای پرداخت در ووکامرس

 

Order Notes: با استفاده از این تب میتوانید از متن دلخواه برای فیلدها ووکامرس در صفحه پرداخت استفاده کنید و علاوه بر این هم شهر پیش فرض در هنگام خرید را انتخاب کنید.

در صورتی که می توانید کد نویسی انجام دهید با مراجعه به تب Custom CSS هم میتونید از استایل سفارشی در وردپرس استفاده کنید.

افزونه مدیریت فیلدهای پرداخت در ووکامرس

با مراجعه با تب Billing میتوانید فیلدهای مربوط به برگه پرداخت ووکامرس را مدیریت کنید و کارهایی مثل تغییر مکان فیلد، ضروری یا غیرضروری کردن فیلد، انتخاب گزینه پیشفرض برای هر یک از فیلدها، انتخاب نوع فیلد، تعیین اندازه فیلد و… را انتخاب کنید. برای تغییر مکان فیلدهای مختلف کافیه با استفاده از خاصیت کشیدن و رها کردن فیلد مورد نظر خود را انتخاب کرده و مکان آن را با استفاده از نشانگر ماوس تغییر دهید.

اضافه کردن فیلد دلخواه در صفحه پرداخت ووکامرس

برای افزودن فیلد دلخواه در برگه پرداخت ووکامرس ابتدا در تب billing و در انتهای صفحه روی دکمه Add Field کلیک کنید تا گزینه‌ای در انتهای همین صفحه مشابه فیلدهای بالای صفحه باز شده و سپس به ترتیب زیر عمل کنید.

این مطلب جذاب را از دست ندهید:  بهترین افزونه ستاره وردپرس|آموزش ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل

 

Required: با فعال کردن تیک فیلد مورد نظر در این ستون فیلد ایجاد شده ضروری بوده و مشتری حتما باید آن را تکمیل کند.

Position: در این ستون میتونید مکان دلخواه برای نمایش فیلد را در بخش راست، چپ و یا کشیده در یک خط کامل انتخاب کنید.

Clear: با فعال کردن این گزینه فیلد مورد نظر به حالت تیره یا شفاف برای مشتری نمایش داده خواهد شد.

Label: در این فیلد عنوان فیلد مورد نظر خود را برای اینکه مشتری آن را انتخاب کند را وارد کنید.

Placeholder: در این فیلد متن مورد نظر برای نمایش داخل فیلد و به عنوان نگهدارنده متن فیلد را وارد کنید.

Choose Type: در این بخش نوع فیلد را در حالت متنی، چک باکس، چند انتخابی و… تعیین کنید.

Abbreviation: در این فیلد یک مخفف برای فیلد ایجاد شده به زبان لاتین انتخاب کنید.

با تنظیماتی که در بخش Billing ایجاد کردیم میتوانید تصویری مانند زیر را در نهایت ببینید.

این مطلب جذاب را از دست ندهید:  شرکتهای برتر هاستینگ ایرانی در سال ۹۸ (خرید بهترین هاست)

افزونه مدیریت فیلدهای پرداخت در ووکامرس

 

 

با استفاده از تب shipping هم میتوانید به همان ترتیبی که برای فیلدهای پرداخت عمل کردید این بار فیلدهای را برای بخش حمل و نقل ووکامرس شخصی سازه کرده و آنها را مدیریت کنید.

افزونه مدیریت فیلدهای پرداخت در ووکامرس

در نهایت با استفاده از زیر منوی Export هم میتونید از فیلدهای ساخته شده و تنظیماتی که روی فیلدهای پرداخت ووکامرس داشتید یک خروجی تهیه کرده و با درون ریزی در جای دیگه بدون نیاز به طی کردن این مراحل از ابتدا همه تنظیمات را درون ریزی کنید.

موفق باشید

امتیاز شما به بهبود مطالب کمک می کند

 

پکیج آموزشی طراحی سایت بدون کد نویسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *